13 / Березень, 2023


 
10 березня 2023 року Олег Гарник, експерт Аналітичного Центру Асоціації міст України, взяв участь в засіданні Ради громад при голові Рівненської обласної ради, де обговорили незадовільний фінансово-економічний стан підприємств комунальної теплоенергетики в цілому, та стан розрахунків підприємств за спожитий газ зокрема.

Асоціація міст України, веде активний діалог з органами центральної влади, парламентарями та НАК «Нафтогаз України» для вирішення цієї проблеми, бере участь у засіданнях робочих груп, надала пропозиції за рішенням Правління від 03.03.2023 № 1.

Олег Гарник окреслив основні проблеми, які стоять сьогодні перед підприємствами комунальної теплоенергетики. Це невідшкодована державою заборгованість з різниці в тарифах, примусове стягнення з підприємств теплокомуненерго на користь НАК «Нафтогаз України» заборгованості за спожитий природний газ, припинення з 31 березня 2023 року постачання природного газу за режимом ПСО. Він також звернув увагу на ті кроки, які наразі здійснюються для вирішення зазначених проблем, в тому числі й на законодавчі ініціативи.

Під час дискусії О. Гарник обговорив з представниками громад також питання необхідності внесення змін до механізму встановлення тарифів на теплову енергію, вироблену з альтернативних джерел, а також фіксації вартості деревини для виробництва такої енергії.
 
За результатами дискусії її учасниками було досягнуто домовленості про необхідність координації зусиль, спрямованих на вирішення вищезазначених проблем. Асоціація міст України продовжує вирішувати питання забезпечення фінансової стійкості комунальних підприємств тепло- та водопостачання.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)