12 / Червень, 2024

28 травня 2024 року за сприяння Асоціації міст України відбулась чергова двостороння онлайн-зустріч між представниками Бородянської селищної громади (Київська область) та муніципалітетом Мінськ Мазовецький (Польща).

До зустрічі долучилися представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), муніципалітетів Бородянка та Мінськ Мазовецький.

Людмила Даменцова, директорка Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», Асоціація міст України, привітала учасників і подякувала польським колегам за підтримку українських муніципалітетів та України загалом. Також запропонувала обговорити «м'які» проєкти для співпраці, зокрема організацію літніх таборів для дітей, тематичних вечорів з метою ознайомлення з культурою країни-партнера.

Ірина Захарченко, секретарка Бородянської селищної ради, в.о. Бородянського селищного голови, розповіла про актуальні проблеми Бородянської громади, закцентувавши увагу на зупиненні процесів реконструкції та нового будівництва об’єктів через брак коштів. Також зазначила про міжнародну підтримку громаді, зокрема про надання проєкту будівництва школи Фінляндією та автовишки Литвою.

Анна Шарикова, начальниця відділу міжнародної співпраці, грантової роботи та інвестицій Бородянської селищної ради, розповіла про створення спільно з програмою U-LEAD з Європою проєктної документації щодо реконструкції комплексу каналізаційних очисних споруд у селищі Нове Залісся.

Катажина Лазюк, друга заступниця мера Мінська Мазовецького, зазначила про наміри подальшої співпраці, яка триває вже багато років.

Станіслав Таран, експерт проєкту, Рада європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), підкреслив важливість «м’яких» проєктів для подальшої співпраці між громадами та розповів про створення щомісячних підбірок конкурсів, у яких можуть брати участь українські муніципалітети. Також зазначив про підготовку посібника фінансових можливостей європейських програм.

Магда Мол, начальниця відділу промоції, культури та спорту Мінська Мазовецького, розповіла про створення молодіжної ради в польському муніципалітеті та закцентувала увагу на культурному напрямку подальшої роботи.

18 квітня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Бородянської селищної громади та муніципалітету Мінськ Мазовецький, які є муніціпалітетами-побратимами від 2008 року, з метою розпочати спільний проєкт для відновлення Бородянки.

20-26 липня 2023 року делегація Асоціації міст України, серед яких була Бородянська громада, відвідала польські муніципалітети-партнери з навчальним візитом.

Асоціація міст України продовжуватиме роботу для налагодження та розвитку міжнародного партнерства на рівні муніципалітетів.

Захід організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)