21 / Травень, 2024

У Верховній Раді України зареєстровано урядовий проєкт № 11273 від 20.05.2024 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання кредиторської заборгованості підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення», в якому враховані пропозиції Асоціації міст України.

Законопроєктом пропонується внести зміни до Закону України «Про теплопостачання» в частині удосконалення механізму формування та встановлення тарифів на теплову енергію, у тому числі на теплову енергію, вироблену з використанням альтернативних джерел енергії.

Крім того, запропоновано внесення змін до інших Законів України в частині:

- умов підтвердження територіальними комісіями обсягів заборгованості з різниці в тарифах з 1 жовтня 2023 року;

- уточнення механізму проведення взаєморозрахунків або перерахування субвенції з метою погашення кредиторської заборгованості підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення;

- надання можливості погашення заборгованості за електричну енергію, послуги з розподілу та передачі електричної енергії шляхом проведення взаєморозрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах;

- удосконалення окремих положень законодавчих актів щодо врегулювання кредиторської заборгованості підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення;

- уточнення та конкретизації повноважень Уряду та органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання;

- удосконалення механізму укладання підприємствами теплопостачання договорів про надання комунальних послуг у багатоквартирних будинках.

Асоціація міст України наполягає на збереженні в Законі України №  2479-IX компенсації підприємствам ТКЕ витрат та/або втрат, понесених внаслідок воєнних дій та з метою запобігання настанню гуманітарних кризових ситуацій, яку законопроєктом пропонується відмінити. Сподіваємось, народні депутати України підтримають позицію місцевого самоврядування, адже у самих підприємств та в місцевих бюджетах відсутній ресурс для вирішення цієї проблеми.

Асоціація міст України й надалі докладатиме максимальних зусиль щодо врегулювання проблемних питань підприємств тепло- та водопостачання задля забезпечення максимальної підготовки до проходження наступного опалювального сезону. Зокрема, це стосується якнайшвидшого погашення заборгованості з різниці в тарифах перед підприємствами галузі, про що Асоціація міст України зверталася до Премʼєр-міністра України Дениса ШмигаляКабінету Міністрів України та Верховної Ради України.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)