13 / Червень, 2024

30 травня 2024 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Васильківської міської громади (Київська область) та муніципалітету Сундбюберг (Швеція).

До зустрічі долучилися представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), муніципалітетів Васильків і Сундбюберг.

Наталія Лазаренко, експертка проєкту, Асоціація міст України, виступила з вітальним словом і рекомендувала сторонам закцентувати увагу на культурному напрямку співпраці.

Наталія Баласинович, Васильківський міський голова, висловила вдячність швецьким партнерам за постійну підтримку України та окреслила пріоритетні напрямки роботи Васильківської громади, серед яких відзначила відбудову, утеплення житлових будинків і будування укриттів. Також запропонувала організувати в Україні та Швеції фотовиставку для ближчого ознайомлення жителів муніципалітетів з партнерами.

Пітер Шиллінг, мер Сундбюберга, висловив готовність до подальшої співпраці, закцентував увагу на роботі з молоддю та запропонував організувати табір відпочинку для дітей Васильківської громади.

Станіслав Таран, експерт проєкту, Рада європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), розповів про щомісячну підготовку підбірок конкурсів, у яких можуть брати участь українські муніципалітети, та посібник фінансових можливостей європейських програм.

27 листопада - 1 грудня 2023 року делегація Асоціації міст України з двох українських громад, серед яких була Васильківська громада, відвідала шведські муніципалітети-партнери з навчальним візитом.

Під час зустрічі сторони обговорили можливість підписання Меморандуму про співпрацю.

Асоціація міст України продовжуватиме роботу для розвитку міжнародного партнерства на рівні муніципалітетів та допомоги в реалізації спільних проєктів громад у майбутньому.

Захід організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)