11 / Червень, 2024

28 травня 2024 року за сприяння Асоціації міст України відбулась чергова двостороння онлайн-зустріч між представниками Коростенської міської територіальної громади (Житомирська область) та муніципалітетом Бурж (Франція).

Участь у заході взяли представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Французької асоціації Ради європейських муніципалітетів та регіонів (AFCCRE), Асоціації міст України (АМУ), муніципалітетів Коростень і Бурж.

З вітальним словом виступила Людмила Даменцова, директорка Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», Асоціація міст України.

Володимир Москаленко, Коростенський міський голова, подякував французьким колегам за підтримку та допомогу, що особливо відчутні під час війни, та зазначив про бажання продовжувати співпрацю в культурному напрямку.

Наталія Чижевська, заступниця Коростенського міського голови, зазначила важливість візиту делегації Коростенської громади до Буржа у 2023 році, під час якого представники України ознайомилися з досвідом французьких партнерів, зокрема роботою станції очищення води та особливостями навчальних процесів.

Фелікс Ену, спеціаліст з питань політики Французької асоціації Ради європейських муніципалітетів та регіонів, висловив готовність й надалі працювати з Коростенською громадою як онлайн, так і офлайн.

Констанс Бондюель, заступниця мера муніципалітету Бурж, розповіла про поточну співпрацю та організацію наступного візиту представників Коростенської громади до Франції, що посилить існуюче партнерство та дозволить обмінятися досвідом у різних сферах.

Станіслав Таран, експерт проєкту, Рада європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), підкреслив позицію Ради європейських муніципалітетів і регіонів у підтримці українському народу в боротьбі за незалежність та розповів про розроблення щомісячних підбірок конкурсів для участі українських громад. Також зазначив про підготовку посібника фінансових можливостей європейських програм.

Філіп Тарріссон, директор відділу європейських обмінів та партнерств Французької асоціації Ради європейських муніципалітетів та регіонів, запропонував представникам Коростенської громади підготувати список напрямків, за якими відбудеться обмін досвідом під час запланованого навчального візиту за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

13 червня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Коростенської міської територіальної громади та муніципалітету Бурж, під час якої учасники домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом для відновлення та розвитку Коростенської міської територіальної громади.

01-05 липня 2023 року представники Коростенської громади у складі делегації Асоціації міст України відвідали Бурж з навчальним візитом.

Асоціація міст України продовжуватиме роботу для налагодження та розвитку міжнародного партнерства на рівні муніципалітетів.

Захід організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)