04 / Червень, 2024

28 травня 2024 року за сприяння Асоціації міст України відбулась чергова двостороння онлайн-зустріч між представниками Підгородненської міської територіальної громади (Дніпропетровська область) та муніципалітетом Сорія (Іспанія).

До зустрічі долучилися представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Федерації іспанських муніципалітетів і провінцій (FEMP), Асоціації міст України (АМУ), муніципалітетів Підгородне та Сорія.

З вітальним словом виступили:

Людмила Даменцова, директорка Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», Асоціація міст України,

Наталія Лазаренко, експертка проєкту, Асоціація міст України.

Віталій Моргун, секретар Підгородненської міської ради, в.о. Підгородненського міського голови, розповів про діяльність у  напрямках, окреслених на попередній зустрічі, зокрема будівництві магістрального водогону та чотириповерхового гуртожитку для внутрішньо переміщених осіб. Також зазначив про можливу подальшу співпрацю через обмін молоддю, у сфері культури та спорту.

Хуан Франсиско де Лукас Конде, радник з питань управління мерією міської ради Сорії, висловив готовність співпрацювати й надалі з громадою Дніпропетровщини та запропонував організувати фотовиставку для ближчого ознайомлення жителів муніципалітетів з партнерами. Також зазначив про підготовку до підписання Меморандуму про співпрацю і партнерство між Підгородненською громадою та муніципалітетом Сорія.

Станіслав Таран, експерт проєкту, Рада європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), розповів про діяльність Ради європейських муніципалітетів та регіонів та наголосив на її позиції у підтримці України. Також зазначив про підготовку тренінгу для муніципалітетів, які є частиною ініціативи «Мости довіри», під час якого представники громад України практично зможуть простежити весь цикл від заявки на програму до впровадження та оцінки.

Юлія Лапа, начальниця відділу інвестицій та європейської інтеграції Підгородненської міської ради, подякувала за навчальний візит делегації Асоціації міст України, до якої увійшла Підгородненська громада, до Іспанії та висловила сподівання на подальшу співпрацю в реалізації м’яких і твердих проєктів.

Євген Роменський, головний спеціаліст відділу інвестицій та європейської інтеграції Підгородненської територіальної громади, розповів про розробку місцевого енергетичного плану найближчим часом і впровадження «зелених» проєктів у громаді. Він також зазначив про важливість вивчення досвіду європейських партнерів у цій сфері.

28 липня 2023 року відбулася перша двостороння онлайн-зустріч між представниками Підгородненської міської територіальної громади та муніципалітету Сорія, а 13-18 листопада 2023 року представники Підгородненської громади у складі делегації Асоціації міст України відвідали іспанські муніципалітети – партнери з навчальним візитом.

Асоціація міст України продовжуватиме роботу для налагодження та розвитку міжнародного партнерства на рівні муніципалітетів.

Захід організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)