29 / Лютий, 2024

745 представників органів місцевого самоврядування 23 лютого 2024 року взяли участь в Засіданні фахової мережі з питань соціального захисту та соціального забезпечення.

Мета засідання: проаналізувати та напрацювати рішення з актуальних проблем щодо:

- призначення/виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщених осіб з 01 березня 2024 року;

- здійснення перевірки структурних підрозділів соціального захисту населення ОМС Національною соціальною сервісною службою України.

Богдан Матвійчук, генеральний директор Директорату адресної соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики України, відповів на питання учасників заходу, ознайомив їх із схваленими Урядом змінами до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01 березня 2024 року та алгоритмом здійснення факту догляду за особами з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб; надання допомоги на проживання непрацюючим особам працездатного віку, студентам, сім’ям з дітьми, працюючим пенсіонерам.

Ольга Зіновець, проєкт-менеджер розробника Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС), відповіла на питання щодо технічного супроводу призначення допомоги; опрацювання верифікації даних осіб з числа внутрішньо переміщених.

Людмила Яремчук, експертка з питань соціального захисту та соціального забезпечення Асоціації міст України, модераторка заходу, звернула увагу на законодавчі ініціативи:

- щодо внесення змін до Порядку надання допомоги для ВПО,

- щодо проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» щодо виплати допомоги на проживання з урахуванням оцінки задоволення потреб та ступеню інтеграції внутрішньо переміщеної особи за місцем її фактичного проживання» (№10382),

а також надала роз’яснення про повноваження територіальних органів Національної соціальної сервісної служби України проводити планові та позапланові перевірки органів місцевого самоврядування; повноваження органів місцевого самоврядування щодо проведення перевірки факту проживання ВПО на території громади.

Керівники виконавчих органів з питань соціального захисту населення сільських, селищних, міських (районних) у містах рад взяли участь в обговоренні проблемних питань, що виникають при прийнятті документів для надання допомоги на проживання внутрішньо переміщених осіб, запропонували можливі шляхи для їх вирішення.

Захід організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Відео засідання можна отримати у Регіональних відділеннях Асоціації міст України.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)