24 / Травень, 2024

23 травня 2024 року відбулась чергова двостороння онлайн-зустріч між представниками Лебединської міської територіальної громади (Сумська область) та муніципалітету Папа (Угорщина).

До зустрічі долучилися представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Угорської національної асоціації органів місцевого самоврядування (TÖOSZ), Асоціації міст України (АМУ), муніципалітетів Лебедин та Папа.

З вітальним словом виступили:

Каталін Колін-Саб'ян, секретарка з питань закордонних справ, Угорська національна асоціація органів місцевого самоврядування (TÖOSZ),

Наталія Лазаренко, експертка, Асоціація міст України.

Світлана Горошко, секретарка Лебединської міської ради, в.о. Лебединського міського голови, подякувала угорським колегам за підтримку та окреслила поточний стан розвитку Лебединської міської територіальної громади, зважаючи на безпекову ситуацію в регіоні та країні. Також розповіла про актуальні проєкти в громаді, серед яких зазначила будівництво каналізаційно-насосної станції, реконструкцію закладу освіту, капітальний ремонт площі та реконструкцію гуртожитку для поселення внутрішньо переміщених осіб.

Томаш Альдозо, мер міста Папа, висловив готовність співпрацювати й надалі з Лебединською громадою та запропонував організувати в Угорщині фотовиставку, на якій буде презентовано реальний стан громади Сумщини в умовах війни.

Станіслав Таран, експерт, Рада європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), ознайомив учасників зустрічі з посібником фінансових можливостей європейських програм, який допоможе обрати муніципалітетам напрям майбутньої співпраці. Посібник підготовлений Радою європейських муніципалітетів та регіонів і незабаром буде опублікований.

03 квітня 2023 року відбулася перша двостороння онлайн-зустріч між представниками Лебединської міської територіальної громади та муніципалітету Папа, а у квітні 2023 року делегація трьох українських громад, серед яких була Лебединська міська територіальна громада, відвідала угорські муніципалітети-партнери з навчальним візитом.

Крім того, 04 жовтня 2023 року представники Асоціації міст України, у тому числі представники громади Сумщини, взяли участь в онлайн заході на тему «Як фінансувати партнерство між угорськими та українськими муніципалітетами».

Результатом таких заходів став візит у жовтні 2023 року делегації угорського міста Папа до Лебедина, під час якого Світлана Горошко та Томаш Альдозо підписали Меморандум про співпрацю і партнерство

Під час зустрічі учасники обговорили поточний стан та майбутню співпрацю між муніципалітетами Лебедин і Папа, а також фінансові можливості спільних проєктів. 

Асоціація міст України продовжуватиме роботу для налагодження та розвитку міжнародного партнерства на рівні муніципалітетів.

Захід організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)