27 / Травень, 2024

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, 22 травня 2024 року взяв участь у роботі онлайн бізнес-форуму на тему: «Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України».

Захід організувала Міжнародна консалтингова компанія «ДРЕБЕРІС» від імені Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини та у співпраці з Асоціацією міст України, Конфедерацією будівельників України і Львівською торгово-промисловою палатою.

Мета форуму - сприяння налагодженню двосторонньої співпраці та контактів німецького та українського бізнесу, обмін досвідом, ознайомлення з новітніми технологіями, кращими практиками та рішеннями для відновлення будівельної галузі України.

Від імені 1055 міських, селищних та сільських громад-членів Асоціації міст України з вітальним словом до учасників бізнес-форуму звернувся Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, висловивши подяку німецькому народу та всім учасникам Форуму за підтримку України.

Під час виступу особлива увага була приділена питанням, які стосуються потреб українських громад у відновленні. Виконавчий директор наголосив на тому, що перед органами місцевого самоврядування України наразі стоять надважливі завдання. Всі вони дуже різні, але розв’язувати їх потрібно одночасно.

Серед пріоритетних напрямків:

  • допомога Збройним силам України - громади продовжують максимально допомагати одна одній;
  • забезпечення мешканців громад, в тому числі тимчасово переміщених і в зоні активних бойових дій, найнеобхіднішим для захисту і збереження життя людей;
  • відбудова зруйнованих населених пунктів із використанням інноваційних та енергоефективних технологій будівництва, обладнання, систем очищення води та водовідведення, будівельних матеріалів тощо.

Водночас не припиняється і робота над стратегічними документами в контексті підготовки України до вступу в ЄС. Зокрема, Асоціація міст України спільно з європейськими партнерами підготували Концепцію відновлення місцевого самоврядування в Україні. Олександр Слобожан подякував спеціальному посланнику уряду Федеративної Республіки Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації професору Георгу Мільбрадту, представникам Ради європейських муніципалітетів та регіонів, Конгресу місцевих і  регіональних влад Ради Європи, Європейському альянсу за надані пропозиції та рекомендації до тексту цього надважливого документу та стійку позицію щодо підтримки України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)