23 / Травень, 2024

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув 20 травня 2024 року три законопроєкти, спрямовані на вирішення проблем використання гуманітарної допомоги підприємствами тепло- та водопостачання і підтримав той з них, на якому наполягала Асоціація  міст України у зверненні до Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової.

Олег Гарник, експерт Аналітичного центру Асоціації міст України, обґрунтував народним депутатам позицію Асоціації міст України, сформовану за результатами роботи з представниками сфери житлово-комунального господарства органів місцевого самоврядування, у тому числі на засіданні фахової мережі з питань публічних (комунальних) послуг та відповідної інфраструктури Асоціації міст України.

За результатами обговорення Комітет підтримав позицію Асоціації міст України та рекомендував Верховній Раді України ухвалити проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо переліку набувачів гуманітарної допомоги», реєстр. № 11155-1 від  15.04.2024 за основу та відхилити інші законопроєкти.

Прийняття такого рішення є надзвичайно важливим, зважаючи на бойові дії, які ведуться на території України та постійне руйнування об’єктів критичної інфраструктури, у тому числі підприємств тепло- та водопостачання при тому, що фінансово-економічний стан зазначених підприємств залишається вкрай незадовільний, а в державному та місцевих бюджетах відсутній необхідний ресурс на їх підтримку.
 
З огляду на необхідність підготовки сфери житлово-комунального господарства до наступного опалювального сезону 2024/2025 року, одним з пріоритетних завдань Асоціація міст України й надалі є системне вирішення проблем сфери тепло- та водопостачання.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)