05 / Червень, 2024

05 червня 2024 року, під час Конференції з демократичного врядування 2024 презентовано девʼятий рейтинг міст України, сформований  в рамках муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI), яке містить оцінку громадянами якості послуг та діяльності місцевої влади.

Віталій Кличко, Голова Асоціації міст України, Київський міський голова, виступив на відкритті Конференції зі словами подяки міжнародним партнерам за системні опитування минулих десяти років  з початку реформи з децентралізації, організовані IRI та звернув увагу учасників на оцінку реформи з боку самих муніципалітетів. Він представив  Концепцію відновлення місцевого самоврядування України, напрацьовану Асоціацією міст України спільно з міжнародними інституціями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, представив Збірку кращих практик громад у військовий час, підготовлену спільно з Міжнародним республіканським інститутом, а також зазначив основні завдання, які реалізовує місцеве самоврядування для Перемоги, забезпечення мешканців належними послугами та майбутнього відновлення.

Руслан Марцинків, Івано-Франківський міський голова, Голова Івано-Франківського РВ АМУ,

Олександр Симчишин, Хмельницький міський голова, Голова Хмельницького РВ АМУ,

Олександр Сєнкевич, Миколаївський міський голова, Голова Миколаївського РВ АМУ,

Катерина Ямщикова, В.о. Полтавського міського голови, Секретар Полтавської міської ради,

Олександр Ломако, В.о. Чернігівського міського голови, Секретар Чернігівської міської ради,

Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова, Голова Житомирського РВ АМУ,

Сергій Надал, Тернопільський міський голова, Голова Тернопільського РВ АМУ

представили очолювані ними громади, окреслили існуючі проблеми та можливості для відновлення, навели найкращі практики відбудови та економічного розвитку.

«Люди вам вірять – це найбільша цінність. Ваше завдання, як лідерів, показати людям шлях і дати надію», – звернувся до представників місцевого самоврядування в заключному слові викладач Києво-Могилянської бізнес-школи та Львівської бізнес-школи Валерій Пекар.

Конференція об’єднала міських голів з усієї України, окремих представників центральної влади, міжнародних партнерів та лідерів громадянського суспільства, щоб обговорити виклики громад в умовах війни та знайти спільні рішення для прозорого та інклюзивного відновлення.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)