15 / Квітень, 2024

11 квітня 2024 року в м.Тернопіль відбулися чергові Загальні збори Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України.

У роботі Зборів взяли участь сільські, селищні, міські голови громад-членів Асоціації міст України Тернопільської області, а також Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, Оксана Продан, Радниця Голови Асоціації міст України. 

Головував на засіданні Сергій Надал, Голова Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України, Тернопільський міський голова.

Під час Зборів були розглянуті питання щодо діяльності Асоціації міст України в умовах воєнного стану, дефіциту бюджету, видатків, що не компенсуються державою, і допомоги Збройним Силам України.

Сергій Надал, відкриваючи збори, наголосив, що незважаючи на суттєві втрати місцевих бюджетів, громади продовжують підтримувати армію задля наближення Перемоги України. Також зазначив, що у третій рік війни перед органами місцевого самоврядування залишається багато викликів.

Олександр Слобожан подякував міським, селищним, сільським головам Тернопільщини за єдність у відстоюванні інтересів місцевого самоврядування, ефективну допомогу Збройним Силам України та активну участь громад у наближенні Перемоги України.

Виконавчий директор Асоціації міст України розповів про роботу Асоціації у 2023 році, про особливості формування бюджетів громад в умовах воєнного стану, про делеговані повноваження, які фінансуються з місцевих бюджетів. Зазначив також про підготовлені Асоціацією міст України поправки до законопроєкту про мобілізацію, за який Парламент вже проголосував.

Оксана Продан представила Концепцію відновлення місцевого самоврядування України, затверджену Правлінням Асоціації міст України. Радниця Голови Асоціації міст України підкреслила важливість Концепції, адже метою документу є визначення стратегічного бачення відновленого на всій території України місцевого самоврядування, шляхів створення умов для забезпечення мешканців громад якісними й доступними послугами, можливостями для культурного росту та самореалізації громадян, економічного розвитку громад, що в комплексі забезпечить вихід з демографічної кризи, повернення людей до рідних домівок в унітарній незалежній Україні.

Руслан Фронц, виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України, звітував про роботу відділення за 2023 рік та окреслив плани діяльності регіонального відділення АМУ на 2024 рік.

Роман Казновецький, Лановецький міський голова, проінформував учасників Зборів про результати 46 сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи у м. Страсбург (Франція). Він наголосив, що Європа продовжує підтримувати Україну, однак українці мають сформувати чітку візію майбутнього. Таким важливим документом для України може стати Концепція, яка затверджена Правління Асоціації міст України.

Загальні збори Тернопільського РВ Асоціації міст України обговорили нагальні проблеми місцевого самоврядування області й України, визначили шляхи спільного їх вирішення, схвалили рішення щодо роботи із законопроєктами, затвердили Звіт про роботу за 2023 рік та План роботи Тернопільського РВ Асоціації міст України на 2024 рік.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)