1 допис / Нових: 0
branch
Мінімальний розмір орендної плати

Відповідно до  підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України мінімальний розмір орендної плати складає 3 % від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки. З метою зменшення податкового навантаження у парламенті знаходяться на розгляді ряд законопроектів:

проект закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо мінімального розміру орендної плати)" (реєстр. №2575 від 07.04.2015р.), розроблений за участі Асоціації міст. Законопроект пропонує мінімальний розмір орендної плати встановити на рівні 3 кратного розміру земельного податку.

проект Закону «Про внесення змін до статті 288 Податкового кодексу України (щодо врегулювання питання встановлення орендної плати для окремих категорій землекористувачів)» (реєстр. № 1063-2 від 09.12.2014 року). Законопроектом пропонується зменшити мінімальний розмір орендної плати для земельних ділянок державної та комунальної власності, на яких розташовані житлово-будівельні (житлові), гаражно-будівельні кооперативи, багатоквартирні жилі будинки, земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарські будівлі і споруди, гаражного будівництва, дачного будівництва, садівництва (в розмірі з 3 - до 0,3 відсотка нормативно грошової оцінки землі), несільськогосподарські угіддя у складі земель сільськогосподарського призначення та сільськогосподарських угідь, наданих в оренду фізичним особам для городництва, сінокосіння, випасання худоби, ведення особистого селянського та фермерського господарства, загальною площею не більше 2 гектарів на одну особу (в розмірі з 3 - до 1 відсотка нормативно грошової оцінки землі).

проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зняття обмеження мінімального розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та надання повноважень по його встановленню органам місцевого самоврядування» (реєстр. № 4978 від 14.07.2016 року). Законопроектом пропонується виключити положення щодо мінімального розміру орендної плати, передбаченої підпунктом 288.5.1. Податкового кодексу України та положення підпункту 288.5.3. Податкового кодексу України щодо можливості встановити розмір вище максимального розміру у випадку визначення орендаря на конкурентних засадах.

Прошу долучитися до обговорення та надавати свої пропозиції та зауваженя до цих законопроектів

 

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)